Αποδοχή δωρεάς - Ευχαριστήριο Σημείωμα

Ως 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων κάνουμε δεκτή τη δωρεά του ηλεκτρονικού, εποπτικού και αθλητικού υλικού που πρόσφερε στο σχολείο μας το μη κερδοσκοπικό σωματείο σας. Το υλικό που δωρήθηκε, είναι άκρως απαραίτητο για την εκπαιδευτική – παιδαγωγική υποστήριξη των είκοσι επτά (27) μαθητών ΑμΕΑ του σχολείου μας. Περιλαμβάνει έναν πλήρη Ηλεκτρονικό Υπολογιστή που τοποθετήθηκε σε τάξη που δεν διέθετε, βιντεοπροβολέα που θα αξιοποιηθεί στις εκδηλώσεις του σχολείου στο αμφιθέατρο και στη χρήση του διαδραστικού πίνακα, πλήθος παιδαγωγικών παιχνιδιών, εποπτικού και αθλητικού υλικού, μικροεπίπλων. Ήδη το σύνολο του υλικού κατανεμήθηκε και τοποθετήθηκε στις επτά (7) τάξεις – τμήματα του σχολείου, στο αμφιθέατρο, στο γυμναστήριο, την αίθουσα φυσικοθεραπείας και χρησιμοποιείται (παραθέτουμε φωτογραφικό υλικό).

Εκ μέρους των είκοσι (20) εκπαιδευτικών του σχολείου, θέλουμε να σας πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ, γιατί στις παρούσες συνθήκες που η πολιτεία θεωρεί τέτοιου είδους - άκρως απαραίτητα - παιδαγωγικά υλικά «πολυτέλεια», μας δώσατε τη δυνατότητα με τη δωρεά σας να έχουμε στη διάθεσή μας σύγχρονα «εργαλεία» που κάνουν το εκπαιδευτικό μας έργο ευκολότερο και ποιοτικότερο.

desmos logo